Grupas “Vinnijs Pūks” uzkopšanas darbi

Katru mācību gadu mums ir tēma par apkārtnes sakopšanu. Tēmas ietvaros bērni dalījās pieredzē par nepieciešamajiem sakopšanas darbiem bērnudārza teritorijā un ārpus tās.
Bērni regulāri uzkopa rotaļu laukumu (grāba lapas, lasīja zīles, zarus, akmeņus).  Salīdzinot rotaļu laukumu pirms un pēc, bērni secināja, ka laukums izskatās labāk un skaistāk pēc uzkopšanas. Tāpēc kopīgi nolēmām uzkopšanas darbus turpināt ārpus bērnudārza teritorijas. Sākumā veicām pārrunas par atkritumu šķirošanas nepieciešamību. Lai vieglāk būtu šķirot, sadalījām, kurus atkritumus kurā maisiņā liksim. Uzkopšana ilga 4 dienas.  Patīkams pārsteigums - bērni aizrāvās ar tādu degsmi, ka pat varēja pamanīt sacensības garu. Katrs sekoja līdzi apkārtnes tīrībai: sacenšoties savā starpā skrēja pēc atkritumiem; ar prieku paziņojot, ka viņu maisiņš tiek papildināts ar atrasto.
Uzkopām Robežu, Kalna, Brīvības, Aspazijas, Raiņa ielu posmus un bērzu birzīti Veidenbauma ielā. Ļoti īsā laikā piepildījām maisus, tāpēc devāmies uz tuvāko vietu, kur atrodas atkritumu šķirošanas konteineri. Bērni praktiskā darbībā varēja iepazīt atkritumu šķirošanas procesu.
Pārsteiguma balva par ieguldīto darbu - jautri pavadīts laiks un cienāšanās ar konfektēm Saldus pilsētas rotaļu laukumā “Pīļuks” (foto no pasākuma galerijā).
Bērni ieguva labu pieredzi, ka izmētātie atkritumi Saldus pilsētā ir ļoti daudz. Par jaunajām zināšanām un iespaidiem bērni stāstīja vecākiem. Priecājamies par rezultātu - vairākas ģimenes ir uzsākušas atkritumu šķirošanu mājās!

Grupas “Vinnijs Pūks” skolotājas Skaidrīte Gerenovska un Kristiāna Timofejeva


Grupas “Vinnijs Pūks” mācību ekskursija uz z/s “Ziķi”

5.oktobrī mēs devāmies mācību ekskursijā uz z/s “Ziķi”, lai iepazītos ar strausiem, fazāniem, govīm un to dzīvi laukos. Jau no paša rīta, ierodoties bērnudārzā, bērnos bija redzama sajūsma par gaidāmo braucienu.
Lauku sētā mūs sagaidīja Intars. Viņš iepazīstināja ar sevi un pastāstīja par dienas plānu. Pie strausiem uzzinājām svarīgāko par putniem. Pieaugušajiem bija iespēja pieskarties strausiem - bērni neslēpa sajūsmu par to. Bērniem prieku sagādāja iespēja barot mazākos strausus ar pieneņu lapām. Ekskursijas turpinājumā devāmies  pie teļiem un govīm, kur bērni varēja tās paglaudīt un pabarot. Ziķu saimnieks bērniem pastāstīja par kino foto vēsturi - bērni ar apbrīnu vēroja, kādi senāk bija fotoaparāti, radio, telefoni, plašu atskaņotāji u.tml. Šeit nu bērniem bija iespēja demonstrēt savas zināšanas, salīdzinot ierīces ar mūsdienām.
Intars visas mācību ekskursijas laikā bērniem sniedza tik aizraujošu un interesantu, saprotamu stāstījumu, ka bērnu uzmanība ne mirkli nemazinājās no sākuma līdz beigām.  Ekskursijas noslēgumā bērni baudīja gardu medu, īstu lauku pienu un spēcinošu maizi (foto no pasākuma galerijā).
Ar pozitīvām emocijām atgriezāmies bērnudārzā. Stāsti un jautājumi vēl turpinājās pēc ekskursijas. Neizpalika arī jautājums: “Kur mēs brauksim nākošajā reizē?”

Grupas “Vinnijs Pūks” skolotājas Skaidrīte Gerenovska un Kristiāna Timofejeva


Ciemojoties z/s “Ziķi”

Ciemojoties z/s “Ziķi”

Š g., 30. septembrī grupa “Sarkangalvīte” devās mācību ekskursijā uz z/s ”Ziķi”. Ekskursijā braucām ar autobusu, kas daudziem bērniem bija pirmo reizi un tas jau bija notikuma vērts. Pārsteigumi turpinājās - mūs saimniecībā sagaidīja ļoti laipns saimnieks, kas aicināja mums apskatīt strausus. Bērni uzzināja daudzas lietas par šo putnu dzīvi, parašām brīvā dabā, barību, izskatu, kā atšķirt strausieni no strausa. Saimniecībā visus strausus saimnieks uzrunā un sauc par “cibuļiem”. Kad bijām visu par strausiem noklausījušies, devāmies uz govju kūti. Tur bērni uzzināja par gotiņu dzīvi fermā, varēja samīļot mazos teliņus. 
Tālāk saimnieks mūs aizveda uz augļu dārzu, kur aug daudz ābelīšu. Āboli bija novākti un salikti pagrābā, tāpēc bērni tika aicināti uz pagrabu. Pagrabā kastu kastēm salikti āboli, kas gaidīja laiku, kad tiks vesti uz skolām, bērnudārziem un tirgu.
Ar to jau ekskursija nebeidzās - saimniecībā bez gotiņām un strausiem ir arī bitītes. Saimnieks, pasniegdams bērniem piena glāzi, piedāvāja nobaudīt dažādu ziedu medu uz maizītes.
Tas bija neaizmirstams, emociju un patiesu smaidu pilns pasākums. Paldies Pasaciņai, par sponsorēto autobusu.

Grupas skolotājas Ruta Kāpiņa, Daiga LizandereLieldienu zaķa rotaļas “Pasaciņā”

Gatavošanās Lieldienām Pasaciņā aizritēja jautru čalu un aktīvas darbošanās noskaņās. Lieldienu zaķi PII “Pasaciņa” teritorijā noorganizējuši pirms svētku salidojumu. Kādus zaķus tik šeit nevar atrast: gan lielus, gan mazus, gan apaļus, gan slaidus. Kā jau šajos apstākļos pieļauj drošības noteikumi, tie sapulcējušies pa mājsaimniecībām gan lielākas zaķu saimes, gan ģimeniskāk norobežojušies. Zaķi pat izveidojuši jautro zaķu fotodarbnīcu, kur katrs interesents var iejusties zaķa tēlā un iemūžināt šīs pārvērtības. Zaķu saimes ir sarūpējušas: krāsainas oliņas, pūpolus, saplaukušus zariņus,  dažādo zaķu izstādi, Lieldienu pļavu un Zaķu ieleju (foto no Zaķu salidojuma galerijā).
Pasākuma kulminācijā bērnudārza grupas pieskandināja jautras bērnu balsis ejot rotaļās, dziedot, veidojot Lieldienu dekorus, izmēģinot savu veiksmi olu kaujās un ripināšanā.
Liels paldies mūsu lielās Pasaciņas saimes bērnu vecākiem par atsaucību un radošumu līdzdarbojoties Lieldienu zaķa izaicinājumā. 
Šorīt agri no rīta Pasaciņas teritorijā varēja sastapt lielu sarkano Lieldienu zaķi, tas jautri lēkāja cauri rotaļu laukumiem, sasveicinājās ar saviem brālīšiem, droši vien arī pārrunāja kādā veidā viņi nogādās oliņas līdz bērniem. Vadītājai izdevās šo zaķi satikt, kurš lūdza nodot bērniem dāvaniņas, lai izdotos uzburt vēl krāsainākas Lieldienas. Kāds bērns arī teica, ka manījis šo lielo zaķi. Gribat ticat, gribat neticat, bet dāvaniņas patiešām bija īstas un bērnu prieks neviltots .

Priecīgas Lieldienas visiem vēlot, PII “Pasaciņa” vadītāja Ilzīte Bulava